Select...

Lootsi 8

KOGE MAJA

Tallinn, Kesklinna linnaosa, Lootsi 8

7000.00 m2

2023. aasta kevadel valmib Tallinna kesklinna Reidi tee ja sadama vahelisel alal ligi 7000 m2 suurune kaasaegne ja esinduslik - KOGE MAJA.

Reidi kvartali südameks saab olema 4-korruseline ärihoone, mille esimesel korrusel on 1775 m2 ulatuses kaubanduspindu. Ülejäänud kolm korrust on büroopindade päralt - iga korruse netopind on 1400 m2. Kogu hoone suletud netopind on 7199 m2.

Koge maja maa-alusesse parklasse on ette nähtud 39 parkimiskohta autodele ja 23 parkimiskohta jalgratastele, lisaks on väliparklas ruumi 40 autole ja 34 jalgrattale. Jalgratturitele on olemas ka eraldi riietusruum koos duššide ja riidekappidega.

Reidi kvartal võlub eelkõige oma unikaalse ajaloolise ümbruskonnaga reisisadama vahetus läheduses, olles tänu asukohale linna tuiksoonel Reidi tee ning Ahtri ja Jõe tänavate kaudu ülihästi ligipääsetav – nii auto, ühistranspordi kui kergliikuritega.

Unikaalne kombinatsioon ajaloolisest paekivihoonest ja modernsest klaasfassaadiga juurdeehitusest.
Siseviimistlus on stiilne ja samas hubane, inspireeritud ajaloolisest industriaalahitektuurist.

Talvel tagab A-energiaklassiga Koge majas energiasäästu kaugküte ning suvel uuenduslik kaugjahutus - ühtlasi vähendavad need oluliselt müra ja ümbruskonna õhusaastet. Suveperioodil annavad energiasäästu veel nutikalt modelleeritud päikesesirmid, vähendades oluliselt kuumaperioodil vajaminevat jahutusvõimsust.

Põneva ajalooga kaubanduskvartal -
Reidi kvartali hooned pärinevad 1870. aastatest. Kvartali hoogne hoonestamine algas kohe pärast Tallinna ühendamist Venemaa raudteevõrguga, mil haruraudteed rajati ka sadamani. Senistest mereäärsetest märgaladest võideti maad juurde pinnase täitmisega ning sinna kerkis lühikese aja jooksul hulgaliselt nii kivist kui puidust laohooneid. Oma laohooned rajasid piirkonda mitmed toona kõigile hästi tuntud nimed: kaubamaja J. Chr. Koch, Thomas Clayhills & Sons, Gahlnbäck, Mayer. Sellel kümnendil valmisid ka kõik kvartali massiivsete paekiviseintega ja kivikatusega aidahooned ning Kochi aitade nime all tuntakse piirkonda ka tänasel päeval.

Reidi kvartali kinnistul paiknevatest hoonetest ühe fassaad kuulub kultuurimälestisena ka muinsuskaitse alla, ehkki väärtuslik pole mitte ainult hoone fassaad, vaid kogu Kochi aitade hoonete kompleks oma ainulaadses terviklikkuses, andes edasi omaaegse sadamapiirkonna miljööd.

Reidi kvartali tulevik on põnev ja avatud arengutele: Tallinna Sadama poolt alustatud maailmakuulsalt

Hoone / objekti info

Korruseid4

Leena Kreitner

Kutseline maakler, tase 6 | UUS MAA | Capital | Juhatuse liige

leena.kreitner@uusmaa.ee

+372 52 603 63

est/eng/rus

Saada päring

Jaga kuulutust

Prindi kuulutus

Sarnased pakkumised