Select...

Uudised

31.05.2022

Kinnisvaraeksperdid: turu olukord tänases ebakindlas maailmas

Uus Maa kinnisvarasaates selgitavad Uus Maa investeeringute nõustamise osakonna juht Danel Talpsepp ning Uus Maa ärikinnisvara büroo- ja kaubanduse osakonna juht Eduard Sorokin, et heitlikele aegade ning tormilise hinnatõusu tõttu esineb sektoris poolte vahel hõõrumisi ning lepinguid vaadatakse üle. Küll saavad kõik osapooled aru, et olukord on muutunud ning ollakse valmis teatud raskusi taluma ning kulude kerkimise arvelt ka ajutiste kahjuminumbritega.

Saatekülalised kinnitavad, et elukondliku kinnisvara arendamisega tegelevatel ettevõtetel läheb praegu pigem hästi, aga ainult ühel kindlal tingimusel. Koduostjate suurem risk seoses sõlmitud lepingute ülesütlemisega seostub Sorokini ja Talpsepa sõnul pigem väiksemate arendajatega.

Saates kõneleme veel sellest, miks on ärikondlikus kinnisvaras praegu palju nii-öelda sahtliprojekte, kuidas sõlmitakse praegusel hetkel äripindade rendilepinguid ning millist tüüpi objekte otsivad investorid. Samuti küsime, kas üürimajade arendamine on turule tulnud, et jääda ning peatume ka väikelinnades aktiviseerunud arendustegevustel.

Kuula kinnisvarasaadet SIIN.

EDUARD SOROKIN

Investeerimisportfelli juht / Büroo- ja Kaubanduse Osakonna Juht

VAATA PROFIILI

DANEL TALPSEPP

Head of Advisory

VAATA PROFIILI

Eelmine

Jaga uudist

Prindi uudis

Järgmine