Select...

Uudised

19.04.2023

Kuhu on mõistlik laopindade turul investeerida?

Võimalused lao- ja logistikasektorisse raha paigutada on nüüdseks juba piiratud, arendajad haistavad häid rahavooge. Teatud laopindadesse kindlates asukohtades tasub investoreil praeguses majandusolukorras eriti investeerida, ent teatud laopindadest hoia kaugele. Meie juhtiv maakler Fred Linnukütt vastab, kuhu laopindade turul investeerida.

Millistesse laopindadesse tasub ja millistesse enam ei tasu investeerida?

Investori vaates on ikka samad põhimõtted, et hinnatakse üürniku tausta ja jätkusuutlikust ning üürilepingu pikkust. Mis puudutab arendustegevust, siis Tallinna sisse või Tartu maantee suunale Peetrisse on nõutud stock-office hooned suuruses 150 – 300 m2. Sinna tasub investeerida, sest ega see olukord kestma jää. Sama oli eelmine majanduslangus, kus need, kes languse hetkel ehitasid, panid oma hooned uue tõusuga koheselt täis ja on siiani. Investeerida tasub kvaliteeti ja hoone kasutusmugavusse.

Turul on pakkumises spekulatiivselt estakaatidega laopindasid ning neid tuleb veel juurde. Sinna sektorisse pole mõtet 2023. aastal investeerida, kui klienti ei ole. Pigem istuda n.ö. maas ja oodata sinna klienti, kelle jaoks ehitada.

Loe pikemalt SIIN.

ÄRIPÄEV / Siim Sultson

Fred Linnukütt

Kutseline Maakler / Lao- ja Tootmispindade Osakonna Juht

VAATA PROFIILI

Eelmine

Jaga uudist

Prindi uudis

Järgmine