Select...

Uudised

12.04.2023

Laohoonete tõusnud üürihind jääb reaalsuseks

Millised laopinnad on praegu enimnõutud ja milliseks kujuneb nõudluse trend lähema poole aasta jooksul? Küsimusele vastab valdkonna ekspert Uus Maa Ärikinnisvara lao- ja tootmispindade osakonna juht Fred Linnukütt.

Laopindade turul valitseb klientide seas mõneti äraootav suhtumine – vaatame ja ootame, kuid siiski võtame jaokaupa, et mitte midagi olulist maha magada. Enimnõutud on väiksemad laod vahemikus 100 – 200 m2, mille juurde kuulub kontor lisaks umbes 50 m2. Selliseid ladusid otsitakse hinnaga kuni 8,5 €/m2. Sealt edasi suuruse mõttes on ikka päris vaikne turul.

Logistika (1000+ m2) jaoks ladude päringuid ei tule üldse. Ollakse enda praegustel pindadel, sest hind on soodsam, kui uuel pinnal, mille ruutmeetrihind algab 6,8 eurost. Jutt siis estakaatitega ladudest. Seda infot saame kaardistustegevusest. Kliendid ei soovi hetkel otsuseid teha. Selleks on kaks peamist põhjust: 1. ebakindlus tuleviku ees; 2. märgatavalt kõrgem üürihind uues hoones.

Üldjuhul kui kolitakse, siis läheb ka üüripind suuremaks. Arvestades uute logistikahoonete üürihinda, siis on lihtsam olla enda vanal pinnal. Kui on suurenenud kaupade maht, siis võetakse aluse kaupa logistikafirmadest teenust sisse, sest see on hetkeliselt lõpetatav ning kulud on vastavalt alusele.

Uue hoone üürihind on seoses ehitushinnaga. Turg on sellises huvitavas olukorras, kus üürihind on tänu sellele teinud üsna järsu tõusu, mida pole valmis klient vastu võtma veel. Kahjuks ei saa aega tagasi keerata ja see reaalsus tundub jäävat.

ÄRIPÄEV / Siim Sultson

Fred Linnukütt

Kutseline Maakler / Lao- ja Tootmispindade Osakonna Juht

VAATA PROFIILI

Eelmine

Jaga uudist

Prindi uudis

Järgmine