Select...

Uudised

06.06.2024

Ootused büroopindadele on muutumises

Piirkonnana on hinnas südalinn ja selle lähiümbruse atraktiivsed ärikvartalid. Uus Maa Ärikinnisvara maakleri Aira Veelmaa sõnul jõuavad kolimisotsuseni praegu ettevõtted, kellel on väga konkreetne vajadus – kas üürnikul puudub lepingu pikendamise võimalus või on muutunud ettevõtte vajadused büroopinnale. Palju on ka selliseid ettevõtteid, kes on juba otsuse teinud ja ootavad uue pinna valmimist mõnes uues büroohoones. Vanemates büroohoonetes ületab pakkumine nõudlust isegi soodsa hinnaga B-ja C-klassi hoonetes, kuna need ei suuda klientide vajadustega sammu pidada.

“Näeme, et ootused büroopinnale on muutumises. Kui enne iseloomustasid kontorihooneid suured uhked fuajeed ja personaalsete lauakohtadega tööruumid, siis nüüd on trend liikumas keskkonnasõbralike hoonete ja ökonoomse pinnakasutuse poole,“ rääkis maakler Aira Veelmaa. Hübriidtöö on toonud vajaduse koostööd soosivate, kuid samas ka eraldumist võimaldavate ruumilahenduste ja motiveerivama töökeskkonna järele. Eriti hindavad ettevõtted võimalust büroo nn rätsepatööna ehitada lasta.

Maakler Aira Veelmaa sõnul on teiseks trendiks bürooga kaasnevate lisandväärtuste üha aktuaalsemaks muutumine, mistõttu paljud ettevõtted eelistavad asukohana südalinna ja selliseid ärikvartleid, kus leidub töövälist tegevust.

ÄRIPÄEV / Kinnisvarauudised.ee

AIRA VEELMAA

Maakler

VAATA PROFIILI

Eelmine

Jaga uudist

Prindi uudis

Järgmine